indoor Led Ekran

indoor Led Ekran


indoor Led Ekran

Led ekranlar denildiğinde genelde insanın aklına gelen meydanlarda otoyollarda büyük binaların dış cephelerinde kurumsal firmaların ön cephelerinde yer alan led ekranlar akla gelmesine rağmen kapalı alanlarda kullanılan daha yüksek çözünürlüğe sahip sıklıkla kullanılan led ekranlarda mevcuttur.Bahsi geçen bu led ekranlara indoor led ekran denir.  

Dış mekan led ekranlarla kıyaslandığında indoor led ekran dış hava şartlarında ve yüksek güneş ışığı altında  çalışmaya çok müsait değillerdir. Ve ayrıca led / mask yapısıda göz önüne alındığında  çok korunaklı da değillerdir.Fakat led yoğunluğu yani birim alana düşen led miktarından dolayı indoor led ekranlar yüksek bir çözünürlüğe sahiptirler.Indoor led ekranlar genelde konferans salonları,kapalı alanlardaki konserler,etkinlikler,paneller AVM lerin kapalı alanlarında yer alan mağazaların ön cepheleri gibi yerlerde kullanılmaktadır. indoor led ekran insanlar genel olarak yakın mesafeden bakacağı için çözünürlükleri yüksektir.

 

indoor led ekran taleplerinizde firmamız yine istediğiniz ölçülere en yakın ölçüde ürünleri sizler için hazırlayabilmektedir.

Indoor led ekranlar son dönemlerde mağazacılık sektöründe yoğun olarak talep görmektedir.Mağazalarda müşterilerin ilgisini çekmek ve çeşitli kreasyonları yapay defile tadında sergileyebilmek adına mağaza sahipleri indoor led ekranları tercih etmektedirler. Farklı renklerde ve çeşitli görsel kalitede olan indoor led ekranlar farklı alanlarda isteğe özel olarak üretilmektedir. İstediğiniz ölçülere çok yakın ölçülerde,farklı kasa yapılarında ürettiğimiz indoor led ekran modellerimiz ile size kaliteli ürün portföyümüzle hizmet sunuyoruz. 

 

indoor led ekran talebinize özel tasarımlar sunuyoruz.

 

İç mekan led ekranlar , dış mekan led ekranlarda olduğu gibi işlevselliğinin yanısıra bir anlamda prestij meselesidir. İşinize verdiğiniz değeri göstermenin ,fayda sağlamanın yanısıra firmanıza prestij katarak diğer firmalardan ayırd edilebilir niteliğe sahip olmanızı da sağlamaktadır. 

 

indoor led ekran lar, dış mekan led ekranlara kıyasla, çok fazla ısı üretmezler.O yüzden genelde klima,havalandırma,fan gibi soğutucu elemanlara pek ihtiyaç duymazlar.Parlaklık faktörünü değerlendirmeye kalktığımızda iç mekan led ekranlar, dış mekan led ekranların yaklaşık yüzde yirmibeşi kadar parlaklık sağlayabilirler.O yüzden güneş ışığının direkt etki ettiği noktalarda indoor led ekran kullanmak pek mantıklı değildir.

 

Fiyat aralığına baktığımızda; Örneğin dış mekanda yüksek parlaklık sağlayacak 8mm piksel aralığına sahip bir led ekranın fiyatıyla, iç mekanda daha düşük parlaklık da çalışan fakat çok daha yüksek çözünürlüğe sahip  4mm. piksel aralığına sahip led ekranın fiyatı yaklaşık aynı düzeydedir.Dış mekan LED ekranları birim malzemesi olan modül yapısında glove gibi su yalıtımına karşı koruyucu kimyasallar mevcuttur.

 

Modüller üzerinde yer alan ledlerin merkezleri arasındaki mesafeye göre çeşitlendirilen iç mekan led ekranlarda şu anda led mesafesi 1mm. ye kadar düşmüş olup, çok yüksek çözünürlük ve orantılı olarak çok yüksek netlik düzeyine sahip led ekranlar üretilmeye başlanmıştır.İç mekan led ekranlarda 10mm. ve 8mm. indoor led ekranlar genelde Spor salonlarında skorboard olarak yada AVM lerin kapalı alanlarında yüksek noktalarda görsel mecra olarak tercih edilmektedir. 6mm. led ekran , 5mm. led ekran  ve  4mm. led ekranlar kapalı alanlarda en fazla tercih edilen modeller olmakla beraber. 3mm ,2mm gibi çok üst seviye led ekranlar günümüzde yüksek fiyat aralığından dolayı pek tercih edilmezler.

 

 

 

 

 

Fakat görüntü netliğine baktığımızda tabii ki 2 ya da 3 piksel LED ekranlar diğer modellere oranla çok daha yüksek çözünürlük sağlamaktadır.

 

indoor LED ekran sistemlerinde izleme mesafesi hesaplanarak doğru pixel aralığındaki ürünü kullanmak müşteri memnuniyeti açısından en önemli detaydır.Çok yakın olmayan mesafelerden izlenecek iç mekan led ekranlarda P10mm.,P8mm veya P7.62mm. led ekranlar tercih  edilirken yakın mesafeden izlenecek ürünlerde ise 3mm-4mm.-5mm ve 6mm led ekranlar tercih edilmelidir.

 indoor led ekran örnekleri

indoor led ekran indoor led ekran

indoor led ekran indoor led ekran

 indoor led ekran indoor led ekran

 indoor led ekran indoor led ekran

indoor led ekran indoor led ekran

 indoor led ekran indoor led ekran

 

indoor led ekran modelleri genelde yakın mesafeden izlenecek ekranlar için seçilir. 

indoor led ekran ayırıcı en önemli faktör su yalıtımı olmaması ve parlaklığının dış mekan led ekran a kıyasla daha az olmasıdır.

indoor led ekran genelde mağazalar ve avm led ekran çeşitleri için düşünülebilir.

Eğer küçük bir led ekran yapılacak olur ise kapalı alanlarda indoor led ekran seçimi yapılmalıdır.

indoor led ekran metrekare fiyatı aynı çöüzünrlükte bir dış mekan led ekran fiyatı na göre daha uygundur.

indoor led ekran modelleri daha az parlaklık sağladıkları için genelde daha az enerji tüketirler.

indoor led ekran modellerinde kullanılan led modül çeşitleri daha hafiftirler.

indoor led ekran seçimi yapılacağı zaman ekran en boy ölçülerine önem vermek gerekmektedir.

indoor led ekran modelleri sinema salonlarında yakın zamanda tercih edilmeye başlanacak olup Samsung Led Ekran modellerine sinema salonlarına özel 1.2mm. piksel aralığına sahip indoor led ekran modelini şimdiden eklemiştir.

Eskişehir Web Tasarım